Schola Bambicanto, to grupa dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych i gimnazjach, gromadząca się przy Sanktuarium KrólowejRodzin w Chorzelowie. Od samego początku jej istnienia, czyli od roku 2011, prowadzi ją s. Katarzyna Skoczylas, ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

W ciągu minionych lat opiekę duchową nad scholą sprawowali również księża wikarzy miejscowej parafii. Byli wśród nich m.in.:

• Sławomir Sosnowski (2011-2012)
  • Robert Ciastoń (2012-2013)
  • Henryk Kołodziej (2013-2015)
  • Sławomir Krzyżanowski (aktualnie).

W ciągu roku liturgicznego schola przygotowuje i prowadzi oprawę muzyczną mszy św. „dziecięcej”, która sprawowana jest w każdą niedzielę o godz. 12 30 . Ponadto przygotowuje i prowadzi nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu oraz wybrane nabożeństwa różańcowe, majowe i okolicznościowe. Czynnie uczestniczy w kolędowaniu misyjnym. Włącza się również we wszystkie ważne uroczystości, tradycyjnie bierze udział w procesji Bożego Ciała, niosąc figurkę Dzieciątka Jezus, oraz w procesji z okazji odpustu parafialnego w dniu Wszystkich Świętych – w strojach Świętych i Błogosławionych Kościoła Katolickiego.

Schola liczy 31 dziewcząt i chłopców, a spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10 00 w domku parafialnym. Aktualnie w skład instrumentalistów scholi wchodzą: Marta Uzar (skrzypaczka) i Amelia Wróbel (gitarzystka).