Od niedzieli 6 września w naszym Sanktuarium rozpoczęły się Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin. W niedzielę Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył Nuncjusz Apostolski – Ks. Abp Henryk Nowacki. W swojej homilii wielokrotnie powtarzał jak wielkim cudem jest każde narodzone dziecko, a rodzina jest fundamentem rozwoju i wychowania młodego człowieka. W niedzielę słowo Boże wygłaszał również Ks. Sławomir Sosnowski – były wikariusz naszej parafii.

W drugim dniu parafialnego odpustu, w poniedziałek odprawione zostały Msze Św. w intencji chorych i seniorów, a także w intencji dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18:00, która sprawowana była w intencji Małżonków przeżywających Jubileusze Małżeńskie, przewodniczył Ks. Andrzej Chmielarz – były wikariusz naszej parafii. Małżonkowie – Jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie w czasie liturgii Mszy św. podając sobie wzajemnie prawe dłonie. Po Mszy Św. Ks. Andrzej wręczył małżonkom przeżywającym okrągłe jubileusze listy gratulacyjne.

We wtorek 8 września Uroczysta Suma Odpustowa sprawowana była w intencji wszystkich Organizatorów, Przewodników i Uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. W tym dniu gościliśmy pielgrzymów z grupy 16 z Mielca, której patronuje św. Szymon z Lipnicy , grupy 17, św. Rafała z parafii MBNP z Mielca oraz pielgrzymów grupy 18, św. Wojciecha z parafii Ducha Świętego. Przybyli również pielgrzymi z Chrząstawa i Ławnicy. Słowo Boże w tym dniu wygłosił Ks. Henryk Kołodziej – były wikariusz naszej parafii.

Ostatni dzień Parafialnego Odpustu zakończył się Uroczystą Mszą Św. i procesją Maryjną. Mszy Św. o godz. 18:00 przewodniczył, Ks. Janusz Czajka, który również posługiwał w naszej parafii. W swoich homiliach księża często nawiązywali do Maryi Królowej Rodzin. To Jej powinniśmy zawierzać całe nasze życie, nasze problemy oraz troski. Ks. proboszcz na zakończenie podkreślił, że to właśnie Maryję, naszą Matkę powinniśmy prosić zawsze o to, aby pomogła nam jak najlepiej przeżywać wielką tajemnicę naszej wiary. Uroczystości Odpustowe zakończyły się procesją i Apelem Maryjnym.

Niedziela 6 września 2020 

Poniedziałek 7 września 2020

Wtorek 8 września 2020

Środa 9 września

3 Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin