UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25. GRUDNIA 2022 r.

1. W świętej Liturgii Kościoła tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • poniedziałek – św. Szczepana, pierwszego męczennika.
  • wtorek – św. Jana, apostoła i ewangelisty.
  • środa – świętych Młodzianków męczenników.
  • piątek – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  • sobota – św. Sylwestra I, papieża.
  • niedziela – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok..

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Waszych Świętych Patronów i Królowej Rodzin.

1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze święte wg porządku niedzielnego. Jutro zgodnie z tradycją poświęcimy owies po każdej Mszy świętej. Składka na tacę przeznaczona jest na utrzymania Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

1. W najbliższy wtorek z racji wspomnienia św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina po Mszach św.
    o godz. 630 i 1730, a w środę z racji wspomnienia św. Młodzianków – błogosławieństwo małych dzieci
    i kobiet w stanie błogosławionym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. W sobotę zakończenie roku 2022. Nabożeństwa z kazaniem sprawozdawczym za rok 2022
    w Chrząstowie o godz. 800, w Ławnicy o godz. 1000, w Sanktuarium o godz. 1600 – nieszpory i Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. W niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, dobrej książki religijnej oraz do nabywania i lektury prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży i starszych. W zakrystii po Mszy św. można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2023 rok.

1. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom i Dobrodziejom naszego Sanktuarium za ofiary składane na prace prowadzone w naszej Parafii. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy swoje ofiary wpłacają na nasze parafialne konto – Bóg zapłać. Dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary przy nabywaniu opłatków na stół wigilijny. Osobom, które zajmowały się rozprowadzaniem opłatków, oraz wszystkim parafianom, którzy ich życzliwie przyjęli niech Dobry i Miłosierny Bóg po stokroć wynagrodzi.

1. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy swoją ofiarną pracą i darami serca przyczynili się do przygotowania i udekorowania naszego Sanktuarium i kaplic dojazdowych
    w Chrząstowie i Ławnicy do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Siostrom Zakonnym, osobom świeckim i naszej młodzieży za podjęty trud i pracę. Niech każdy podjęty trud i gest życzliwości podjęty dla większej chwały Bożej, Boża Dziecina wynagrodzi obfitością swojego błogosławieństwa.

1. Od środy 28 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie Waszych rodzin, zwane popularnie „kolędą”. Kolęda to spotkanie kapłana z całą rodziną nie tylko z jej przedstawicielami. Kapłani przybywają do domów wiernych w imię Chrystusa w celach duchowych i duszpasterskich, aby razem
    z nimi pomodlić się i pobłogosławić rodzinę i mieszkanie. Odwiedzającemu Waszą rodzinę kapłanowi okażcie religijny szacunek, życzliwość i przywiązanie. Szczerze włączmy się w rozmowę z kapłanem
    o problemach życia religijnego rodziny i parafii. Jesteśmy otwarci na konkretne propozycje duszpasterskie z Waszej strony, które jeszcze bardziej ożywiłyby życie religijne naszej parafii. Program kolędy na najbliższy tydzień:

• środa – 28.12.2022 r. – godz. 9.00
  1. Chrząstów – od Pani Rączka do PP. Surowiec (wzdłuż drogi strona prawa).
  2. Chrząstów – od Brzyścia i Kolonia Chrząstowska.
  3. Chrząstówek – od numerów początkowych.
  4. Chrząstów – Chrząstów od Państwa Sowa wzdłuż drogi strona lewa, oraz domy za          kaplicą i wzdłuż Wału.
  • czwartek – 29.12.2022 r. – godz. 9.00
  1. Ławnica – od stronyGrochowego do P. Stanisława Sasor.
  2. Ławnica – od PP. Maziarz do PP. Totoń.
  3. Ławnica – od PP. Starzec do PP. Trela.
  4. Ławnica – od PP. Żelasko do PP. Młynek.
  • piątek, 30.12.2022 r., od godz. 900:
  1. Chorzelów – Nowa Droga od PP. Kupiec.
  2. Chorzelów – Nowa Droga od PP. Rutkowskich.
  3. Malinie – Frankówka od PP. Rado.
  4. Malinie – Frankówka od PP. Błachowicz.
  • sobota, 31.12.2022 r., od godz. 900:
  1. Domy za cmentarzem.
  2. Bloki nr 766 i 767, Zakład Doświadczalny.
  3. Biały Dworek, domy obok dworku oraz domy w ogrodzie, Zakład Doświadczalny.

Bardzo prosimy, aby z wyznaczonego rejonu przysłać po kapłana samochód, a po skończonej kolędzie odwieźć kapłana na plebanię.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Panią Michalinę Skaza. Rodzinie zmarłej wyrażamy nasze współczucie, a jej dusze polecajmy w modlitwie Bożemu miłosierdziu.