„Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia (…) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”

św. Jan Paweł II

Wielki Post to czas szczególny. Czas nawrócenia i pokuty. W piątek 19 lutego podczas pierwszej Drogi Krzyżowej ze św. Ritą, modliliśmy się w intencji dzieci nienarodzonych. Młodzież naszej parafii dostarczyła nam wielu głębokich przemyśleń. Poruszającymi rozważaniami przypomniano zgromadzonym parafianom, jak wielkim i świętym darem jest dar nowego życia, a dopuszczenie się zabijania nienarodzonych dzieci staje się ogromna tragedią. Rozważania Drogi Krzyżowej były pięknie dopełnione przez muzykę w wykonaniu naszej młodzieży.
Podczas Drogi Krzyżowej odczytywane były również prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Rity. Na zakończenie nabożeństwa odbyło się poświecenie róż, a także indywidualne błogosławieństwo Relikwiami św. Rity.
Rozważania stacji Drogi Krzyżowej pobudzają nas do osobistej refleksji nad życiem i postepowaniem. Podczas piątkowego nabożeństwa mieliśmy okazję modlić się w intencji najbardziej bezbronnych, których życie jest poważnie zagrożone grzechem aborcji. Modliliśmy się za matki i rodziny tych dzieci, aby w końcu życie, które niewątpliwie jest najwspanialszym darem od Boga stało się największym skarbem dla każdego z nas.
Każda Droga Krzyżowa jest wyjątkowa ale ta niewątpliwie zostawiła w nas wszystkich niezapomniany ślad. Stała się zachętą do podtrzymywania modlitwy w tak ważnej intencji – życia. Zachęcamy wszystkich, aby modlić się w intencjach dzieci nienarodzonych. 25 marca będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia, w którym można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Gorąco zachęcamy do modlitwy.

Serdecznie zapraszamy na kolejne Drogi Krzyżowe. Tym razem będziemy wynagradzać Bogu za grzech pijaństwa. Będziemy również modlić się w intencjach, które kryją nasze serca.

Intencje  można składać za pośrednictwem:

• komentarzy lub wiadomości prywatnej na facebookowej stronie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin: „Droga Krzyżowa ze św. Ritą”,

https://Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin – kliknij!

• a także w skrzynce „Intencji Drogi Krzyżowej” w Sanktuarium.

Na Drodze Krzyżowej ze Św. Ritą w piątek 5 marca modliliśmy się w intencji chorych i ciepiących. Za przyczyną Św. Rity prosiliśmy o siły i wytrwanie dla najbardziej potrzebujących, chorych i starszych. Głębokie rozważania o cierpieniu w chorobie w wykonaniu naszej młodzieży, sugestywne obrazy oraz oprawa muzyczna dostarczyły wielu przemyśleń.