„Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który mnie posłał” (Mt 10,40).

W naszej parafii od 28 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska, zwana potocznie kolędą. Jest to zwyczaj odwiedzania domów parafian przez księży. Celem kolędy jest przede wszystkim modlitwa kapłana wraz z parafianami w ich domach, poświęcenie go oraz Błogosławieństwo dla rodziny na najbliższy rok. Dla księdza wizyta duszpasterska to okazja do bliższego poznania swoich parafian. W czasie kolędy powinni uczestniczyć wszyscy domownicy.

Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować:

• stół nakryty białym obrusem,
  • krzyż i zapalone świece,
  • wodę święconą i kropidło (w przypadku braku wody święconej należy wlać zwykłą wodę i na początku kolędy poprosić kapłana o jej poświęcenie).

Pamiętajmy, że Wizyta duszpasterska w naszych wspólnotach rodzinnych jest bardzo ważnym wydarzeniem. Domownicy wraz z Kapłanem modlą się o Błogosławieństwo oraz zdrowie i potrzebne Łaski.

PROGRAM KOLĘDY:

• środa, 28.12.2022 r., od godz. 900:

1. Chrząstów – od młyna do PP. Surowiec (wzdłuż drogi strona prawa).
  2. Chrząstów – od Brzyścia i Kolonia Chrząstowska.
  3. Chrząstówek – od numerów początkowych.
  4. Chrząstów – rozpoczęcie od domów za kaplicą i wzdłuż wału, następnie domy po stronie         kaplicy i wzdłuż drogi strona prawa od PP. Szostak.
  • czwartek, 29.12.2022 r., od godz. 900:

1. Ławnica – od Grochowego do P. Sasor Stanisława.
  2. Ławnica – od PP. Maziarz do PP. Totoń.
  3. Ławnica – od PP. Starzec do PP. Trela.
  4. Ławnica – od PP. Żelasko do PP. Młynek.
  • piątek, 30.12.2022 r., od godz. 900:

1. Chorzelów – Nowa Droga od PP. Kupiec.
  2. Chorzelów – Nowa Droga od PP. Rutkowskich.
  3. Malinie – Frankówka od PP. Rado.
  4. Malinie – Frankówka od PP. Błachowicz.
  • sobota, 31.12.2022 r., od godz. 900:

1. Domy za cmentarzem.
  2. Bloki nr 766 i 767, Zakład Doświadczalny.
  3. Biały Dworek, domy obok dworku oraz domy w ogrodzie, Zakład Doświadczalny.