09.06.2023 r. o godz. 17.30 w naszej parafii miało miejsce mianowanie na lektorów 71 chłopców dekanatu Mielec-Północ przez Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, w tym 22 kandydatów z naszej wspólnoty. Po 3-dniowym wyjazdowym kursie przeprowadzonym przez Księdza Piotra nabrali podstawowych kompetencji, by Kościół uznał ich za godnych podjęcia dalszej kariery formacyjnej w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Ksiądz Biskup podsumowując swoje obserwacje z uroczystości oraz swoje wcześniejsze lektury z relacji medialnych z kursu, stwierdził, że „Ci chłopcy po kursie trzymają dyscyplinę jak w Armii Amerykańskiej, a są skupieni na modlitwie jak klerycy tarnowskiego seminarium”. Redaktor „Gościa Niedzielnego” zdradził nam, że to najliczniejsza grupa chłopców przyjmujących funkcję lektora w całej diecezji. Cieszymy się tym, i gratulujemy także naszym 22 lektorom, którymi na co dzień opiekuje się ks. Arkadiusz. Dziękujemy!

xpt

Poniżej prezentujemy artykuł „Gościa Niedzielnego” z tego wydarzenia: LINK

A także dostęp do szczegółowej i bogatej fotogalerii wykonanej przez redakcję „Gościa Niedzielnego”: LINK