Niedziela Palmowa jest jakby świątecznie przystrojoną bramą, wprowadzającą nas w Wielki Tydzień.

Św. Jan Paweł II

Niedziela Palmowa w Kościele katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień. To pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W kościołach liturgia rozpoczyna się od procesji z palmami. Tak było też w naszej parafii.

Przed Mszą Św. o godz. 12:30 odbyła się procesja wokół kościoła z pięknymi kolorowymi palmami przyniesionymi przez parafian. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył nasz tegoroczny rekolekcjonista Ks. prof. dr hab. Józef Kloch wraz z Księdzem Proboszczem. W Eucharystii uczestniczyli również żołnierze armii USA. Ks. Józef Kloch podziękował im za to, że są wśród nas broniąc tym samym wolności i pokoju na świecie.

Po zakończonej Mszy Św. tradycyjnie, już obył się konkurs na najpiękniejszą palmę, w którym zostało wyróżnionych kilka palm. Największą liczącą ponad 6 metrów palmę wykonały dzieci z DSM-u.