W dniach 29-31.07.2023 roku, Dziewczęca Służba Maryjna oraz ministranci z Sanktuarium Królowej Rodzin w Chorzelowie wybrali się na wakacyjny wypoczynek oazowy do Willi pod Krzyżem, gdzie znaleźli doskonałe miejsce na relaks i zdumiewające widoki na Tatry. Opiekun DSM – ks. Piotr Turek i opiekun LSO – ks. Arkadiusz Bobola zorganizowali ten wyjazd, jako okazję do wdzięczności dzieciom i rodzicom za piękne zaangażowanie przy parafii, a jednocześnie jako okazję do integracji i formacji tych młodych ludzi.

Te dni wakacji były wspaniałą możliwością do lepszego poznania i pozwiedzania południowej części naszego kraju, Podhala.
W pierwszy dzień, tuż po zakwaterowaniu się, uczestnicy udali się do Zakopanego, aby zobaczyć główną oraz najsłynniejszą jego ulicę – Krupówki. Byli również pod Wielką Krokwią. Nie zabrakło czasu na zabawę, dlatego odwiedzili park linowy. Dzień zakończyli modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
Drugi dzień, niedzielę, rozpoczęli od Mszy Świętej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, podczas której ks. Arkadiusz i ks. Piotr modlili się w intencji uczestników wyjazdu oraz ich rodzin, po czym wyruszyli w wędrówkę, której celem była Dolina Kościeliska. Po drodze odwiedzili z przewodnikiem Jaskinię Mylną. Mimo dużego zmęczenia, wieczorem nie zabrakło czasu na wspólne zabawy i realizację formacji przez integrację, pogadankę.
Ostatniego dnia wyruszyli na termy w Białce Tatrzańskiej, które były idealnym odpoczynkiem po wcześniejszym, pełnym wysiłku dniu. Później udali się do rodzinnej parafii ks. Piotra – Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Woli Piskulinej, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej, podczas której kazanie wygłosił proboszcz tamtejszej parafii – ks. Grzegorz Skorupa. Wskazał, że w Chorzelowie czci się Królową Rodzin, a w Woli Piskulinej Królową Dzieci, Panią Fatimską. Zachęcił do otwartości na Matkę Bożą w modlitwie różańcowej i na Jezusa w spowiedzi i prywatnej więzi z Nim. To otwieranie się także na innych, przyjaciół, umożliwia nieraz rozwiązanie problemów pojawiających się w życiu.
Wyjazd ten był idealnym czasem do wypoczęcia i zgromadzenia energii na kolejny, nadchodzący rok pracy i formacji. Równolegle Grupa Młodzieżowa z Chorzelowa uczestniczyła po raz pierwszy w 7-dniowych rekolekcjach Miasteczka Modlitewnego przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Dziękujemy największemu wspierającemu to dzieło na różnych polach: Księdzu Kustoszowi Andrzejowi Ramsowi – Proboszczowi parafii w Chorzelowie. Dziękujemy także innym sponsorom i wspierającym nasze inicjatywy: Gminie Mielec, Gminie Tuszów Narodowy i ich wójtom, Caritas Diecezji Tarnowskiej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Chorzelowie. Dzieci i młodzież także sami, dzięki swojemu zaangażowaniu, podejmowali przy parafii akcje, by zebrać środki na swój wypoczynek. Czynili to m.in. poprzez pieczenie babek Wielkanocnych w Wielkim Tygodniu.
Dzięki wsparciu wielu był to radosny czas gdzie wszyscy mogli naładować swoje akumulatory na kolejny rok pracy.
Relacje z każdego dnia wyjazdu można zobaczyć na kanale naszego Sanktuarium na YouTube w formie kilkudziesięciu sekundowych filmików – shortów:

A poniżej LINK do artykułu opisującego nasz wyjazd w Gościu Niedzielnym.

xpt