11 listopada o godzinie 11:00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin została sprawowana uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii, Ksiądz Kustosz Andrzej Rams. 104. rocznica odzyskania niepodległości miała podniosły charakter, dzięki obecności kombatantów, pocztów sztandarowych, delegacji władz samorządowych oraz przedstawicieli urzędów, instytucji, szkół, a niezwykłą oprawę muzyczną nadały jej piękne pieśni patriotyczne. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyli również żołnierze US Army wraz ze swoim kapelanem, który współuczestniczył w koncelebrze Mszy św. sprawowanej w intencji naszej Ojczyny.

Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz uczestników uroczystości w asyście, zmotoryzowanej Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej im. gen. Stanisława Maczka, Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie oraz Orkiestry Dętej z  Dobrynina, na Miejsce Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny. Tam, po odśpiewaniu hymnu państwowego i uroczystym wciągnięciu flagi na maszt, przemówienie wygłosił Wójt Gminy Mielec – Józef Piątek. Następnie miał miejsce apel pamięci oraz złożenie kwiatów przez delegacje władz samorządowych, przedstawicieli urzędów, instytucji, stowarzyszeń oraz szkół.