W minioną niedzielę, 18 czerwca 2023 r., od godz. 10.30, przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu odbyły się diecezjalne obchody Święta Rodzin. Spotkanie rozpoczęła modlitwa różańcowa w intencji rodzin przez wstawiennictwo Królowej Rodzin z Chorzelowa, którą poprowadził ks. Piotr Turek, nasz wikariusz. Na Święcie Rodzin nie mogło zabraknąć modlitwy przez wstawiennictwo Królowej Rodzin, do której oddawania czci zachęcano podczas tejże modlitwy. Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski – na końcu swojej homilii także dodał, by całemu dziełu duchowej troski o rodziny patronowała Królowa Rodzin z Chorzelowa – to cieszy, że nasza Królowa sięga swym wstawiennictwem także dzieła naszej diecezji. Można bez przesady powiedzieć, że wizerunek Pani Ziemi Mieleckiej robił furorę, zwłaszcza po Mszy Świętej, gdy w ramach dziękczynienia ludzie tłumnie podchodzili do obrazu Naszej Królowej Rodzin, klęcząc przed nim, całując ramy obrazu czy oddając głęboki pokłon. Świadkami tego wydarzenia byli także mieszkańcy naszej parafii, którzy przybyli na to piękne duchowe wydarzenie rodzinne. Dziękujemy im, a także za modlitwę tym, którzy łączyli się z nami przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz – wiemy, że było wiele takich parafian łączących się duchowo – to piękne świadectwo i za nie dziękujemy. Dziękujemy także Księdzu Kustoszowi naszego sanktuarium, że dba o materialną i duchową atmosferę sprzyjającą szerszej popularności i czci oddawanej naszej Królowej Rodzin w całej południowej Polsce.

xpt

Artykuł szerzej opisujący powyższe wydarzenie dostępny jest także w wersji papierowej „Gościa Niedzielnego” oraz internetowej relacji pod LINKIEM.