W dniu 29 lutego nasza parafia przeżywała nawiedzenie Relikwii i Obrazu Świętego Jana Pawła II. Na Mszy św. o godzinie 17:30 nastąpiło uroczyste przywitanie oraz modlitewne czuwanie przy Relikwiach do godziny 20:00, które zakończył Apel Maryjny.

„Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi…”, słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II podczas Mszy św. rozpoczynającą Jego pontyfikat, przypomniał w dzisiejszej w homilii ks. Józef. Ojciec Święty zwrócił się wtedy do ludzi szukających Boga, a także do tych, którzy wątpią w jego istnienie, prosił aby zaufali Chrystusowi, ponieważ wiara w Niego nadaje życiu sens. Święty Jan Paweł II był niesamowitym człowiekiem, nieustannie głosił słowo Boże, umacniając nas w swoich przekonaniach oraz w wierze. Jak podkreślił ks. Józef po śmierci papieża rodaka wiele osób nawróciło się. W czasie kiedy św. Jan Paweł II odchodził do domu Ojca, ludzie na całym świecie zjednoczyli się i czuwali na modlitwie. Papież Polak dawał nam siłę do walki o wolność, gdyż zawsze mówił głośno o solidarności i wolności.

Po sprawowanej Mszy św. każdy parafianin miał możliwość ucałowania Relikwii i indywidualnej modlitwy oraz czuwania przy Obrazie Świętego Jana Pawła II.

Zakończenie nawiedzenia naszej Parafii przez Obraz i Relikwie św. Jana Pawła II odbędzie się w poniedziałek 2 marca na Mszy św. o godz. 9:00.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.