W dniach od 23 czerwca do 3 lipca odbyła się pielgrzymka do głównych Sanktuariów Chorwacji i do miejsca kultu Matki Bożej – Medjugorie. W wyjeździe wzięło udział ponad 50 osób, w tym większość z naszej parafii.
Na szlaku pielgrzymkowym do Medjugorie zwiedzaliśmy Chorwację, z jej skarbami kultury Splitem, Trogirem i Dubrownikiem oraz przepięknymi pomnikami natury takimi jak.: Jeziora Plitwickie. Odwiedziliśmy najważniejsze sanktuaria, w Vepric (Sanktuarium chorwackiej Matki Bożej z Lourdes), oraz Marija Bistrica. Każdego dnia pielgrzymki uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą sprawowali nasi duchowi opiekunowie: ks. Józef wraz z księdzem Piotrem.
Głównym punktem naszej pielgrzymki było Medjugorie, szczególne miejsce kultu Matki Bożej. Odwiedziliśmy tutaj trzy najważniejsze miejsca: Górę Objawień (tak się dzisiaj nazywa wzniesienie Podbrdo we wsi Bijakovici, gdzie miały miejsce pierwsze objawienia), Górę Kriżewac, na którą przeszliśmy nocną drogę krzyżową (na górze znajduje się Krzyż upamiętniając 1900 rocznicę Męki Pańskiej), oraz kościół parafialny św. Jakuba, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., w rocznicę objawień 25 czerwca. Adoracje i nabożeństwa wieczorne przyciągają każdego wieczoru tysiące pielgrzymów i mają niepowtarzalny charakter.
Przez większość czasu mieliśmy piękną i sprzyjającą pogodę, a wszystko co zobaczyliśmy w czasie naszego pielgrzymowania po Bałkanach na długo zostanie w naszych sercach i pamięci. Każdy dzień był bogaty w doświadczenia duchowe, które z pewnością umocniło wiarę i życie niejednego z nas.