Drodzy Czciciele Matki Bożej Królowej Rodzin! Czcigodni Dobroczyńcy i Przyjaciele Chorzelowskiego Sanktuarium! Kochani Parafianie!

Obecność Łaskami słynącej Ikony Matki Bożej Królowej Rodzin – Pani Ziemi Mieleckiej w Chorzelowskim Sanktuarium na Mieleckiej Ziemi sprawia, że coraz większa rzesza pielgrzymów z różnych stron i miejsc naszej ojczyzny a nawet spoza jej granic nawiedza to Święte miejsce, aby przez pośrednictwo Królowej Rodzin polecać Miłosiernemu Bogu wszystkie swoje troski i radości rodzinne i małżeńskie. Uroczystość Koronacji tej cudownej Ikony Papieskimi Koronami spotęgowała jeszcze bardziej Jej kult i ruch pielgrzymkowy. Wspierani życzliwą i ofiarną pomocą Parafian oraz Dobroczyńców i Przyjaciół Chorzelowskiego Sanktuarium, tak wiele czynimy w tym kierunku, aby ta Chorzelowska Świątynia, miejsce kultu Matki Bożej było miejscem godnym i dostojnym. Za wszelką życzliwość, zrozumienie i pomoc niech Bóg nagradza Was swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
Kochani! 7, 8 i 9 września każdego roku to dni wyjątkowe dla naszego Sanktuarium, to dni wielkich Sanktuaryjnych Uroczystości Odpustowych ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin. Serdecznie zapraszamy Was, Wasze Rodziny, Waszych Przyjaciół i znajomych do wspólnego Świętowania. Nasza Królowa i Opiekunka naszych Rodzin pragnie zgromadzić nas wszystkich przy swoim kochającym nas Sercu, pragnie wysłuchiwać naszych próśb, orędować i wypraszać nam potrzebne łaski. Swoim pełnym wiary uczestnictwem w tych pięknych, podniosłych Uroczystościach Odpustowych wyrażać będziemy Bogu naszą wdzięczność za dar Cudownej obecności Bożej Matki na Mieleckiej Ziemi.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Kustosz Sanktuarium
Ks. Andrzej Rams