O godzinie 11:00 w naszym chorzelowskim Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin została sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz – Andrzej Rams. We Mszy św. uczestniczyli najwyżsi przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służby mundurowe, kombatanci, harcerze, młodzież szkół oraz poczty sztandarowe. W obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyli również żołnierze Brygady Wsparcia, 82 Dywizji Powietrznodesantowej USA.

Po Mszy św. nastąpił przemarsz uczestników uroczystości w asyście Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej im. gen. Stanisława Maczka, Orkiestry Dętej Dobrynin oraz Pocztów Sztandarowych na Miejsce Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny. Tam po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, oraz po inauguracyjnej modlitwie żołnierzy Brygady Wsparcia, 82 Dywizji Powietrznodesantowej USA, przemówienie wygłosił Wójt Gminy Mielec – Józef Piątek. Następnie delegacje władz samorządowych, przedstawiciele urzędów, instytucji, stowarzyszeń oraz szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem.  Na koniec żołnierze 82 Dywizji Powietrznodesantowej, Brygady Wsparcia złożyli na ręce wójta Gminy Mielec – Józefa Piątka podziękowanie za wsparcie i zaangażowanie na rzecz Armii Stanów Zjednoczonych za to, iż mieli możliwość uczestniczenia, a także bycia częścią tego historycznego dnia, w którym obchodzona jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ponadto odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dobrynina, a miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć pojazdy historyczne.