W Wigilię Bożego Narodzenia, punktualnie o północy w naszym Sanktuarium w łączności z całym Kościołem Powszechnym rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą zwaną Pasterką świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. We Mszy Świętej uczestniczyło wiele osób, pragnący pokłonić się w tę Świętą Noc Narodzonemu Jezusowi. W homilii, którą wygłosił główny Celebrans – Ksiądz Proboszcz, Andrzej Rams – zawarta była nauka, aby otworzyć nasze serca na przychodzącego Pana, przyjąć Go do naszego życia, do naszych Rodzin, aby tak jak w Świętą Noc przyjęty przez pasterzy, zagościł również i w naszych sercach. Liturgię ubogacił śpiew kolęd w wykonaniu chóru parafialnego. Na zakończenie Pasterki, Ksiądz Proboszcz  złożył wszystkim życzenia i udzielił uroczystego błogosławieństwa.