Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie nazwaną Bożym Ciałem. W Polsce święto obchodzone jest 60 dni po Wielkanocy. Jest to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki.

Święto to ma charakter dziękczynny za ustanowienie Eucharystii przez Jezusa Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W Boże Ciało katolicy oddają hołd obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie mu czci i podziękowanie za łaski.

W naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą św. o godzinie 10:30. Po niej wyszliśmy na ulice, by w procesji oddać cześć Chrystusowi. W tym roku parafianie licznie uczestniczyli w procesji eucharystycznej z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zgodnie z tradycją mieszkańcy naszej parafii przygotowali ołtarze, przy których odczytywane są fragmenty czterech Ewangelii. Najmłodsze dzieci usypywały dywany z płatków kwiatów dla Pana Jezusa, a zgromadzeni śpiewali pieśni dziękując Chrystusowi za dar Eucharystii i otrzymane łaski. Uroczystość zakończyła się przy IV ołtarzu, gdzie ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystości.