W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, w Sanktuarium odbyły się Jasełka w wykonaniu dzieci z  naszej parafii. „Maleńka miłość zbawi świat, maleńką miłość chrońmy z lękiem”– słowa te były pięknym przesłaniem Jasełek w wykonaniu młodych aktorów. Młodzi parafianie w piękny, dziecięcy sposób przedstawili historię narodzin Jezusa. Klimat całego przedstawienia podkreślał, świąteczny wystrój kościoła oraz barwne stroje aktorów, a także wzruszające kolędy i pastorałki w ich przepięknym dziecięcym wykonaniu. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtworzyli swoje role, dlatego też Jasełka zostały bardzo gorąco przyjęte przez parafian. Słowa uznania oraz serdeczne podziękowanie za wzruszające przeżycia złożył również małym aktorom Ksiądz Proboszcz.
Podczas każdej Mszy Świętej odbyło się poświęcenie kredy i kadzidła. Po zakończeniu Eucharystii wierni mogli zabrać przygotowany specjalnie na tę uroczystość woreczek z kadzidłem i kredą.

6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako święto Trzech Króli. To chrześcijańskie święto obchodzone już od III w. pod nazwą Epifanii (gr. zjawienie się, objawienie się), jest jednym z najstarszych świąt w chrześcijaństwie. Uroczystość ta obchodzona była na pamiątkę opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, jaki Trzej Królowie – Trzej Mędrcy ze Wschodu – złożyli Dzieciątku Jezus. Złożyli oni w darze Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę. Złoto oznaczało godność Jezusa jako Króla, kadzidło – Najwyższego Kapłana, mirra zaś była zapowiedzią Pańskiego Pogrzebu.
Zgodnie z tradycją w uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele święci się złoto, kadzidło i kredę. W tym dniu tradycyjnie okadzamy nasze mieszkania i oznaczamy drzwi na znak przyjęcia Chrystusa do naszego domu.

Modlitwa przy oznaczaniu drzwi kredą

Panie Jezu Chryste, którego Trzej Mędrcy
jako Dziecię znaleźli w domu i złożyli Mu hołd,
który wzrastałeś w domu w Nazarecie przy boku Maryi i świętego Józefa,
uświęć i nasz dom swoją obecnością.
Niech panuje w nim Twoja miłość, dobroć i czystość.
Niech wszyscy tworzymy domowy Kościół,
który w tym sanktuarium niech stale składa Ci uwielbienie i chwałę.
Niech święte symbole, które znaczymy na drzwiach tego sanktuarium,
przypominają nam i tym, którzy będą nas odwiedzać,
że jesteśmy domowym Kościołem
i za gwiazdą wiary chcemy iść na spotkanie z Tobą,