W naszym Sanktuarium podczas obchodów Święta Objawienia Pańskiego, czyli święta Trzech Króli, dzieci i młodzież naszej parafii wystawiła Jasełka o Bożym Narodzeniu. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje talenty aktorskie i wokalne. W specjalnie przygotowanych strojach i pięknej scenografii młodzież ukazała sceny narodzin Chrystusa. Przedstawili historię Maryi i Józefa, którym towarzyszyły Anioły, pastuszkowie i Mędrcy, którzy przyszli oddać pokłon Dzieciątku. Klimat całego przedstawienia podkreślał śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholi Dziecięcej. Słowa uznania oraz serdeczne podziękowanie za wzruszające przeżycia złożył również naszym młodym aktorom Ksiądz Proboszcz.
Podczas każdej Mszy Świętej odbyło się poświęcenie kredy i kadzidła.

6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako święto Trzech Króli. To chrześcijańskie święto obchodzone już od III w. pod nazwą Epifanii (gr. zjawienie się, objawienie się), jest jednym z najstarszych świąt w chrześcijaństwie. Uroczystość ta obchodzona była na pamiątkę opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, jaki Trzej Królowie – Trzej Mędrcy ze Wschodu – złożyli Dzieciątku Jezus. Złożyli oni w darze Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę. Złoto oznaczało godność Jezusa jako Króla, kadzidło – Najwyższego Kapłana, mirra zaś była zapowiedzią Pańskiego Pogrzebu.
Zgodnie z tradycją w uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele święci się złoto, kadzidło i kredę. W tym dniu tradycyjnie okadzamy nasze mieszkania i oznaczamy drzwi na znak przyjęcia Chrystusa do naszego domu. „C+M+B” będący skrótem od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat„, która oznacza „Niech Chrystus błogosławi ten dom„.

Modlitwa przy oznaczaniu drzwi kredą
Panie Jezu Chryste, którego Trzej Mędrcy
jako Dziecię znaleźli w domu i złożyli Mu hołd,
który wzrastałeś w domu w Nazarecie przy boku Maryi i świętego Józefa,
uświęć i nasz dom swoją obecnością.
Niech panuje w nim Twoja miłość, dobroć i czystość.
Niech wszyscy tworzymy domowy Kościół,
który w tym sanktuarium niech stale składa Ci uwielbienie i chwałę.
Niech święte symbole, które znaczymy na drzwiach tego sanktuarium,
przypominają nam i tym, którzy będą nas odwiedzać,
że jesteśmy domowym Kościołem
i za gwiazdą wiary chcemy iść na spotkanie z Tobą,