Od 7 do 10 września w naszym Sanktuarium odbyły się Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej, Królowej Rodzin. Setki pielgrzymów z całego regionu uczestniczyło w specjalnych nabożeństwach i Mszach Świętych. W środę Mszą św. o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy Sanktuaryjne Uroczystości Odpustowe, a po uroczystej Mszy świętej wzięliśmy udział w Procesji Maryjnej.

W drugim dniu odprawiona została Msza św. w intencji Małżonków przeżywających Jubileusze Małżeńskie, której przewodniczył ks. Proboszcz, a swoją homilię wygłosił ks. prof. Marek Kluz. Jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie w czasie liturgii Mszy św. podając sobie wzajemnie prawe dłonie. Po Mszy św. ks. Marek wręczył małżonkom  przeżywającym okrągłe jubileusze listy gratulacyjne od Biskupa.

W piątek w 5. rocznicę koronacji Obrazu Królowej Rodzin, Sumie Odpustowej przewodniczył Ks. Bp Artur Ważny, a wraz z nim Eucharystie celebrowali licznie przybyli kapłani z różnych parafii. Podczas Mszy św. uczestniczyli także pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, pielgrzymi z Mielca, Chrząstowa i Ławnicy. A zakończenie Mszy św. Biskup dokonał zawierzenia Matce Bożej Królowej Rodzin wszystkich rodzin diecezji oraz dzieła V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

W ostatni dzień Uroczystości Odpustowych, w sobotę została odprawiona Suma Odpustowa w intencji Służb Mundurowych Ziemi Mieleckiej, a także w intencji żołnierzy wojsk amerykańskich stacjonujących na ziemi mieleckiej. Od godziny 14 do 22 na placu przy sanktuarium odbył się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz przepiękną oprawą muzyczną.