Od wtorku 7 września w naszym Sanktuarium rozpoczęły się Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin.
W pierwszym dniu odpustu parafialnego modliliśmy się za dar życia rodzinnego i małżeńskiego. W godzinach przedpołudniowych odbyła się Msza Św. w intencji małżeństw borykających się z problemami bezpłodności oraz w intencji kobiet w stanie błogosławionym, a po niej błogosławieństwo dzieci i kobiet w ciąży. W Uroczystej Sumie Odpustowej w intencji Małżonków przeżywających Jubileusze Małżeńskie o godzinie 18:00, przewodniczył ks. Mateusz Kozioł – nasz rodak. Małżonkowie – Jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie w czasie liturgii Mszy św. podając sobie wzajemnie prawe dłonie. Na zakończenie, zespół parafialny przygotował niespodziankę dla Jubilatów ubogacając uroczystość pięknym śpiewem oraz odczytaniem Hymnu o Miłości. Po Mszy Św. Ks. Mateusz wręczył małżonkom przeżywającym okrągłe jubileusze listy gratulacyjne od Biskupa.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.
1 Kor 13,13

WTOREK 07.09.2021 r.

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA ZA DAR ŻYCIA RODZINNEGO I MAŁŻEŃSKIEGO

W środę, w drugi dzień parafialnego odpustu w godzinach przedpołudniowych odbyła się Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów. Uroczystej Sumie Odpustowej o godzinie 18:00, która sprawowana była w intencji wszystkich Służb Mundurowych z całej Ziemi Mieleckiej, której przewodniczył Nuncjusz Apostolski – Ks. Abp Henryk Nowacki. Podczas Mszy św. w swojej homilii wielokrotnie dziękował tym, którzy każdego dnia pochylają się nad drugim człowiekiem, służąc mu i czyniąc to z wielkim zaangażowaniem i oddaniem często narażając swoje życie. Troska o drugiego człowieka jest kluczem do miłości, miłości jaką wyznaczył nam Bóg. Celebrans przypomniał słowa Jezusa Chrystusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnie uczyniliście”. Wyświadczając dobro ludziom umacniamy miłość do Boga.
Po zakończonej Mszy św. Ks. Arcybiskup dokonał uroczystego poświęcenia nowo zakupionego wozu strażackiego, przeznaczonego dla strażaków OSP KSRG Chorzelów.

ŚRODA 08.09.2021 r.

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA ZA DAR KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ RODZIN

W ostatnim dniu parafialnego odpustu, we czwartek, Uroczystej Sumie Odpustowej sprawowanej w intencji Kapłanów i Sióstr Zakonnych przeżywających Jubileusze o godz. 18:00, przewodniczył Ks. Janusz Czajka – były wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie. We Mszy świętej uczestniczyli również pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę z mieleckich Grup Pielgrzymkowych. W tym dniu swój srebrny Jubileusz Kapłaństwa obchodził ks. Janusz Czajka. 25- lecie swojej Profesji Zakonnej obchodziła również Siostra Renata Ortyl ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi – nasza rodaczka.
W dniu swojego Jubileuszu Ksiądz Janusz wygłosił przepiękną homilię skłaniającą nas do refleksji nad własnym życiem. Podpowiedział nam jak mamy postępować w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko jest przekombinowane, gdzie każdy potrafi się z wszystkiego wytłumaczyć. „Trzeba wrócić do prostoty życia, gdzie czarne jest czarne, białe jest białe, a Bóg jest Bogiem” – mówił. „Bóg dla naszego zbawienia poszedł na całość – oddając za nas życie i my tak powinniśmy przyjmować wiarę. W życiu trzeba iść na całość, albo jestem wierzący, albo nie. Nie kombinować żyć prosto, dobrze wykonywać wszystkie swoje obowiązki” – powtarzał. W swojej homilii Ks. Janusz nawiązał również do tego jak ważna jest posługa kapłańska. Pan Bóg przychodzi do nas właśnie przez kapłanów i to dzięki nim mamy możliwość korzystania z sakramentów świętych, uczestniczenia w Eucharystii oraz przyjmowania Komunii Św. Dlatego warto zawsze dziękować Bogu za kapłanów, których spotkaliśmy w swoim życiu – zaznaczył.
Na koniec Mszy św. wybrzmiały piękne życzenia dla Jubilatów.

Życzymy Jubilatom wszelkich Darów Bożych, Niech Matka Boża ma Was zawsze w opiece i prowadzi do Swojego Syna.

CZWARTEK 09.09.2021 r.

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA ZA DAR POWOŁAŃ KAPŁAŃSKICH I ZAKONNYCH ORAZ WSPÓLNEJ MODLITWY O NOWE I ŚWIETE POWOŁANIA DO SŁUŻBY BOŻEJ