VII niedziela wielkanocna

12 maja 2024 r.

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • we wtorek święto św. Macieja, apostoła
  • w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męcz. patrona Polski
  • w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
  • w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom wśród których są: ks. proboszcz Andrzej Rams, ks. bp Andrzej Jeż, pan prezydent Andrzej Duda oraz ks. Sławomir Krzyżanowski – były wikariusz naszej parafii, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin.

1. Zachęcamy do uczestnictwach w nabożeństwach majowych, które w Sanktuarium odbywają się codziennie o godz. 17:00, a w niedzielę o 15:30. W kaplicach dojazdowych nabożeństwo majowe pod przewodnictwem kapłana w te dni kiedy jest celebrowana Msza św.
  2. W sobotę w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej. Rozpocznie się ono o 9:30. O 11:00 będzie Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Prałata Józefa Niżnika – Kustosza Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.
  3. W najbliższą niedzielę dzieci klas III Szkół Podstawowych, na Mszy św. o godz. 10:30 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Zwracamy się z prośbą do osób, które nie są z rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uczestniczyć w Mszach św. o innej porze. Z racji Pierwszej Komunii Msza św. o 12:30 będzie przesunięta na godzinę 13:00. Za zmianę przepraszamy, ale jest ona konieczna.

Próby liturgiczne dla dzieci w środę, czwartek i piątek o godz. 18:15 – obecność wszystkich obowiązkowa.

Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców, chrzestnych i rodzin w sobotę o godz. 15:30.

1. Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej Parafii dziękujemy za ofiary składane na prace prowadzone w naszej parafii. Dziękujemy także tym, którzy swoje ofiary wpłacają na nasze parafialne konto. Za tydzień składka inwestycyjna.
  2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja Bożego Ciała, wyruszy z Sanktuarium, przez Starą Wieś i główną drogą w kierunku Sanktuarium.

Prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy mieszkańców:

I ołtarz przy Krzyżu obok remizy

Mieszkańcy bloków 765 i 766 Zakładu Doświadczalnego

II ołtarz na Starej Wsi

Mieszkańcu Malinia od piekarni do PP. Miodunka

III ołtarz przy kaplicy u Państwa Ochalików

Mieszkańcy domów przy drodze do Mielca od Pana Trzpisa do PP. Lubacz

IV ołtarz przy Krzyżu Misyjnym

Mieszkańcy Malinia Błonie od PP. Sajdaków do kapliczki i od kapliczki

do PP. Głowa

1. W tym tygodniu kontynuujemy nabożeństwa majowe w terenie. Prosimy, by o wyznaczonej godzinie przysłać po kapłana samochód, w przeciwnym razie kapłan nie przyjedzie. Program nabożeństw:

Poniedziałek, 13.05.2024 r.:

• 19:00 – Nowa Droga – od PP. Kupiec do PP. Paterak.
  • 19:00 – Kapliczka u PP. Kriger do kapliczki Najświętszego Serca Jezusowego.

Wtorek, 14.05.2024 r.:

• 19:00 – od PP. Wieczerzak do kaplicy na Chrząstówku i Msza św.
  • 19:00 – Malinie – rozpoczęcie u PP. Furdyna, przejście do kapl. u PP. Krępa i do P. Sobowskiej

Środa, 15.05.2024 r.

• 19:00 – od kapliczki MB Fatimskiej u PP. Tabor do św. Jana Nepomucena przy Sanktuarium.

Piątek, 17.05.2024 r.:

• 16:00 – Ławnica – od kapliczki u PP. Rado do kapliczki u PP. Trojnackich i do kaplicy.
    • 17:00 – Chrząstów od strony Brzyścia do kaplicy.
  • 19:00 – od kapliczki u P. Ochalika przez Starą Wieś do krzyża obok remizy.

Sobota, 18.05.2024 r.:

• 19:00 – Malinie – od kapliczki u PP. Soja do kapliczki u PP. Sowa.
  • 19:00 – kapliczka u PP. Pierogów i przejście do kapliczki u PP. Sasorów

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Andrzej Pszeniczny z Ławnicy. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie.