W dniach 5-7 marca nasza Parafia przeżywała wizytację kanoniczną. Był to wyjątkowy czas dla naszej wspólnoty gdyż od piątkowego popołudnia gościliśmy Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego.
W czasie wizytacji Ksiądz Biskup spotkał się z parafianami na modlitwie i rozmowach. Uczestniczył w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w kaplicach, w Chrząstowie i Ławnicy. Spotkał się z kapłanami, Radą Duszpasterską, pracownikami parafii, z Siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi posługującymi w naszej Parafii.
W czasie tej wizytacji Ksiądz Biskup na Mszy Św. O godz. 16:00 w sobotę udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej naszej Parafii.
W niedzielę o godzinie 7:00 Ks. Proboszcz odczytał sprawozdanie z ze stanu duchowego i materialnego naszej parafii. W niedzielę o godz. 12:30 na zakończenie wizytacji odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. w której Ksiądz Biskup udzielił wszystkim parafianom pasterskiego błogosławieństwa.