IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 KWIETNIA 2024 R.

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:

➡ we wtorek uroczystość św. Wojciecha, męczennika, patrona Polski

➡ w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty, w tym dniu procesja błagalna wokół Sanktuarium z modlitwą o urodzaje po Mszy św. o 17:30.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom, wśród których jest Siostra Marzena – była Nauczycielka Wychowania Przedszkolnego., życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin.

2. Dzisiaj w Kaplicy w Chrząstowie Msza św. Odpustowa ku czci Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 14:00, będzie jej przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Władysław Pasiut. Na końcu ogłoszeń znajduje się link do wideorelacji.

3. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do modlitwy w tej ważnej intencji.

4. Rodziców i uczniów klas IV Szkół Podstawowych informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w tym roku 12 maja na Mszy św. o godz. 12:30. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy dzieci wraz z rodzicami we wtorek na Mszę św. o godz. 17:30. Obecność obowiązkowa.

5. Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej Parafii dziękujemy za ofiary inwestycyjne składane na prace prowadzone w naszej parafii. Dziękujemy również tym, którzy swoje ofiary wpłacają na nasze parafialne konto. Zapowiedziana składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie będzie w przyszłą niedzielę.

6. Kolejny Dekanalny Wieczór uwielbienia odbędzie się w piątek, 26 kwietnia o godz. 18:00 w parafii Podwyższenia Krzyża w Ziempniowie.

7. Wszystkich członków i sympatyków naszego parafialnego oddziału Caritas zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

8. Zbiórka lektorów w środę o 18:30, ministrantów w piątek o 18:30, a aspirantów w piątek o godz. 18:00.

9. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

➡ na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

➡ na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

10. Wójt Gminy Tuszów Narodowy informuje, że Centrum Medyczne Medyk będzie wykonywało bezpłatne badania w ramach programu Profilaktyka 40+ w objazdowym autobusie. Będą się one odbywać w godzinach od 7:00 do 9:30 w następujących miejscach:

➡ 24 kwietnia – plac za domem ludowym w Maliniu I

➡ 25 kwietnia – parking przed Domem Strażaka Malinie II

➡ 26 kwietnia – parking przed Domem Strażaka w Ławnicy

Na plakatach i tablicach ogłoszeń podany jest numer telefonu celem wcześniejszej rejestracji na dany dzień.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Antoni Ortyl z Ławnicy. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Poniżej prezentujemy krótką relację z poświęcenia samochodu OSP Chrząstów podczas patronalnej uroczystości w Chrząstowie:

Kliknij tutaj, by zobaczyć filmik

Tutaj natomiast wideorelacja z obchodów 30-lecia poświęcenia kaplicy pw. Dobrego Pasterza w Chrząstowie wraz z fragmentami przemówień:

Kliknij tutaj, by zobaczyć filmik