III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 KWIETNIA 2024 R.

1. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom, wśród których są: Siostra Bernadetta Kałamudzka – długoletnia Przełożona i Zakrystianka, Ks. Robert Ciastoń – były wikariusz oraz Pani Bernadetta Duszkiewicz – Organistka, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin.

2. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy w liturgii tydzień biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego podczas liturgii i w gronie rodzinnym.

3. Najbliższa niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zachęcamy do modlitwy za powołanych do Służby Bożej i świętość ich życia oraz o nowe powołania.

4. W najbliższą niedzielę w Kaplicy Dobrego Pasterza w Chrząstowie suma odpustowa, podczas której odbędzie się poświęcenie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego OSP Chrząstów o godz. 14:00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Władysław Pasiut.

5. We wtorek, 16 kwietnia o godz. 15:30 w naszym sanktuarium młodzież klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Stanisława Salaterskiego. Spowiedź św. z tej okazji będzie w poniedziałek od 16:30 w Sanktuarium. Spotkanie uczniów klas VIII wraz z rodzicami będzie w poniedziałek o 17:30, a po Mszy św. próba i omówienie liturgii. Obecność obowiązkowa.

6. Dziękujemy młodzieży i przede wszystkim ich rodzicom za dar – ornat maryjny do naszego sanktuarium

7. Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej Parafii dziękujemy za ofiary składane na prace prowadzone w naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy swoje ofiary wpłacają na nasze parafialne konto. W przyszłym tygodniu będzie składka inwestycyjna. Drodzy Parafianie, prosimy o życzliwe zrozumienie, zaangażowanie i wspieranie tego pięknego dzieła, którego wspólnie dokonujemy. Bez życzliwego zaangażowania wszystkich nie podołamy tym zadaniom, które przed nami.

8. Zbiórka aspirantów w piątek o godz. 18:00, a ministranci i lektorzy w ramach zbiórki uczestniczą w udzieleniu bierzmowania we wtorek o 15:30.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Tadeusz Pieróg z Chrząstowa. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.