W niedzielę 10 października obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Tegoroczne hasło jakie przyświecało obchodom Dnia Papieskiego brzmiało „Nie lękajcie się!” – słowa te św. Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie. W naszej parafii główne obchody XXI Dnia Papieskiego miały miejsce na Mszach Św. o godz. 9:00, 11:00 i 12:30, gdzie Dziewczęca Służba Maryjna przedstawiła oratorium o Św. Janie Pawle II. Dzieci z naszej scholii zaśpiewały również ulubione papieskie piosenki i pieśni.

Wieczorem od godz. 17:00 w Sanktuarium odbył się koncert Muzyki Sakralnej „Soli Deo per Mariam” organizowany przez Pana Józefa Piątka – Wójta Gminy Mielec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chorzelowie. Wystąpił Jacek Ścibor – tenor oraz Bogumiła Kutacha – organy.