Jak co roku w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin – Pani Ziemi Mieleckiej. Parafianie przygotowują się do nich przez rekolekcje.
Rekolekcje w tym roku trwały od soboty 28 sierpnia do 1 września. Prowadzącym rekolekcje odpustowe był Ojciec Rekolekcjonista Maksymilian Stępień – Paulin z Wrocławia. „Przez Maryję do Chrystusa” – takie było hasło tegorocznych rekolekcji i to właśnie o Maryi w swoich rozważaniach mówił często Ojciec Maksymilian. Wiele osób w różnym stopniu jest związanym z Matką Bożą, jednak najwyższym z możliwym stopniem przywiązania się do Niej jest całkowite oddanie jej siebie na własność. Kto oddaje Maryi siebie pozwala Jej czynić co ona uszna za właściwe, mówił rekolekcjonista.
W ostatnim dniu naszych rekolekcji uczestniczyliśmy w Nowennie do Matki Bożej Królowej Rodzin i powierzaliśmy Jej wszystkie prośby i podziękowania. Po Nowennie była uroczysta Msza Św., której głównym celebransem był Ojciec Maksymilian. Przed końcowym błogosławieństwem wybrzmiały słowa podziękowania przedstawicieli parafian dla Ojca rekolekcjonisty za głoszone nauki, a później uczestniczyliśmy w uroczystej procesji Maryjnej.
Dziękujemy serdecznie Ojcu Maksymilianowi za poświęcony nam czas, wygłoszone nauki i wspólną modlitwę. Życzymy dużo zdrowia, radości i dalszego niestrudzonego entuzjazmu w głoszeniu Słowa Bożego oraz pracy duszpasterskiej.